DESIGN MARKET

Türkiye’de bulunan özgün tasarımcıların ürünlerini markamızın çatısı altında topluyor, İstanbul’dan başlayarak, birçok ülkede tasarım severlerin beğenisine sunuyoruz.

Design Market ; iki ayrı şirketin (Mobu&Goodie’s) bir araya gelip oluşturduğu bir konsept store projesi olarak yola çıkmıştır.

Mobu

Mobu faaliyetlerine 2013 yılında, özgün tasarımcıların ürünlerinin pazarlamasını ve satışlarını gerçekleştirdikleri bir platform olan www.mobu.com.tr web sitesini kurarak başlamıştır. İlerleyen yıllarda online satışın yanı sıra, Türkiye’nin önde gelen birçok etkinliğine  tasarımcı kolektifi ile katılım sağlamış olup, kendi tasarım etkinliklerini organize etmiştir. 2019 yılında toplam 3000 tasarımcı ve iş ortağı ile farklı projeler gerçekleştirmektedir. 

Goodie’s

Mazura  2011 de kuruldu ve Türkiye’nin önde gelen firmalarına; Vakko, W Collection, Beymen, Beymen Club, Ramsey, Kip, Bisse, Sarar, Network’ e yıllık 400.000 adet üretim kapasitesi ile  yaklaşık 8 yıldır imalat yapmaktadır. Bu tecrübe ile 2017 yılında Galata bölgesinde Serdar-ı Ekrem sokakta kendi  ürünleri ile birlikte kolektif tasarımcıların ürünlerinin de yer aldığı ilk mağazası olan Goodie’s i açmıştır.

DESIGNMARKET

Bu özel projede amacımız; Türkiye’de bulunan özgün tasarımcıların ürünlerini Design Market adı altında, İstanbul’dan başlayarak, birçok ülkede tasarım severlerin beğenisine sunarak, Türk tasarımcısını Dünya’ya tanıtmaktır.

Mağazalarımız

Galata: Serdar-ı Ekrem Sokak’ta 2011 yılında kurulmuştur.

Karaköy: Mumhane Caddesi’nde, 2019’da Designmarket’in 2. Şubesi olarak, 150 m2 bir alanda, 86 adet ayrı tasarımcı katılımıyla açılmıştır.

Nişantaşı: Designmarket’in 3. ve en yeni şubesi olarak Nişantaşı- Atiye Sokak’ta, 2020 Mart ayında, 80 farklı tasarımcının yer almasıyla açılmıştır.

Böylece; Design Market; illüstratör, sanatçı, takı tasarımcısı ve daha bir çok alanda iki yüzden fazla girişimcinin İstanbul’da ilgi gören lokasyonlarda tek bir çatı altında buluşmasına olanak sağlamıştır.

Bu kolektif yapıda; Mobu tasarımcı portföyü, festival tecrübesi ve organizasyon kabiliyetini, Goodie’s ise kurumsal müşteri porfföyü ile birlikte parakende ve toptan satış tecrübesini ortaya koyarak çok güçlü bir yapı olan Designmarket’i oluşturmuştur.


Mottomuz 


Tasarımcı kolektifinin gücüyle, bireysel olarak gerçekleştiremediğiniz hayallerinizi birlikte hayata geçirebiliriz
.